Noc Biologów 10 stycznia 2014 - Zapraszamy na wykłady, pokazy, wystawy z udziałem pracowników i doktorantów naszej Katedry dotyczące bezkręgowców

Napisane przez: Adam dnia 09.01.2014

News >>

Wykłady

Małe jest piękne - czyli ciężkie życie samca w świecie pająków
Prowadzi: dr Piotr Cuber
Ciężkie życie drobnych samców pająków, które muszą sobie radzić (lepiej lub gorzej) z żarłocznymi partnerkami. Dymorfizm płciowy i zachowania rozrodcze pająków oraz opieka nad potomstwem.
Sala C/105

Drapieżna samiczka i łagodny samiec - czyli ona i on w świecie owadów
Prowadzi: dr Elżbieta Sontag
O smutnym losie samca modliszki wie prawie każdy ale w świecie owadów nie tylko jego spotyka taki los. Dlaczego tak "poukładany" jest świat owadów? Jak odróżnić samca od samicy? Jak on znajduje ją? Kto bardziej musi się starać? Czy owady opiekują się potomstwem? Na te i podobne pytania odpowiem na wykładzie.
Sala C/107

Pokazy

Młodzi pasjonaci
Prowadzą: Dominik Szkopiak (Gimnazjum nr 7 w Gdańsku), Krzysztof Rafalski (Gimnazjum Publiczne nr 1 w Starogardzie Gdańskim). (Opiekun: dr Aleksandra Urbanek)
Pasje rodzą się już w bardzo młodym wieku i młodych pasjonatów biologii można spotkać nie tylko na uczelni. Dominik i Krzysztof - uczniowie gimnazjum zaprezentują hodowle mrówek i patyczaków, opowiedzą o swoich podopiecznych oraz podpowiedzą jak przekonać rodziców do zamieszkania razem z dziwnymi stworzeniami.
Sala C/503

17:00-17:45 ; 18:00 – 18:45;
Owady na tropie zbrodni
Prowadzą: mgr Alicja Alwin, mgr Marta Zakrzewska
Owady w służbie wymiaru sprawiedliwości - czego można się od nich dowiedzieć o okolicznościach zbrodni? Pokaz prezentujący podstawowe aspekty entomologii sądowej Sala C/533

17:00-17:40 ; 18:00 – 18:40